پاورپوینت آسیب شناسی و مقاومت پذیری اقتصاد ایران -24 اسلاید

پاورپوینت آسیب شناسی و مقاومت پذیری اقتصاد ایران -24 اسلاید

پاورپوینت آسیب شناسی  و مقاومت پذیری اقتصاد ایران -24 اسلاید

قسمتی از اسلایدها

 

 

 

طرح موضوع

تحريم اقتصادي اقدام برنامه ريزي شده يک يا چند دولت از طريق محدود کردن مناسبات اقتصادي براي اعمال فشار بر کشور هدف با مقاصد مختلف سياسي است.

افزايش قيمت كالاهاي وارداتي با تاكيد بر ماشين‌آلات و تجهيزات سرمايه‌اي، ناشي از افزايش ناگهاني نرخ ارز، طولاني‌تر شدن فرايند واردات به دليل مشكلات موجود براي براي نقل و انتقال ارز بين بانکي، تخصيص ارز مبادله‌اي و بالاخره كاهش سرمايه‌گذاري در توليدات صنعتي به دليل بروز شرايط نااطميناني و عدم امنيت براي سرمايه‌گذاران از مهمترين آثار تحريم‌هاي اقتصادي محسوب مي‌شوند.

 

اهداف تحریم اقتصادی:

1-مهار رژیم سیاسی کشور: هدف از این گونه تحریم­ها، محروم ساختن کشور تحریم شونده از منافع اقتصادی و ممانعت از دست یافتن به فناوری و تجهیزات مورد نیاز می­باشد.

2-تغییر رفتار رژیم سیاسی کشور: در این نوع از تحریم­ها مجموعه­ای از سیاست­های تشویقی به منظور ایجاد تغییر رفتار در کشور مورد تحریم اعمال می­شود.

3-تغییر رژیم سیاسی کشور: این گونه از تحریم­ها، بیشترین خسارت را متوجه هیئت حاکمه و دولت می­­سازد و به طور همزمان از کانون مخالفان داخلی نیز حمایت می­شود. در اقتصاد متکی به دولت، هدف قرار دادن دارایی­های هیئت حاکمه دشوار می­باشد و موفقیت سیاست­های تحریمی در آن نیازمند تحریم همه جانبه می­باشد.

 

مفهوم اقتصاد مقاومتی:

ادبیات موضوع:

مكتب نوسازي:
راهبرد جایگزینی واردات:

 مکتب وابستگی  

استخراج اصول اقتصاد مقاومتی

بررسی وضعیت صنایع با توجه به جدول داده- ستانده

  1. ضریب فزاینده تولید

ضرایب فزاینده تولید در شرایط محدودیت واردات

پیوند پسین و پیشین نرمال داخلی

بخش­های کلیدی با کمترین کاهش در ضریب فزاینده تولید

 

 

و سایر عناوین و توضیحات مربوطه ...

 

 

 

 


خرید آنلاین